ADAS-System zapobiegania kolizji

 

Mobileye 8 Connect

Zasilany sztuczną inteligencją system unikania kolizji, który pomaga zapobiegać wypadkom i poprawia wydajność kierowcy.

System ostrzegania przed kolizją czołową –powiadamia dźwiękowo i wizualnie o grożącej kolizji z samochodem oraz motocyklem, zarówno na autostradzie jak i w mieście, do 2,7 sekund przed kolizją dając wystarczająco dużo czasu na reakcję. Funkcja działa w dwóch trybach:

  • Tryb standardowy – powyżej 30 km/h, – powiadomienia na 2,7 sekundy przed potencjalnym wypadkiem,
  • Tryb miejski – poniżej 30 km/h – tzw. wirtualny zderzak, pomocny w ruchu miejskim o zasięgu działania do 2 m

 

Ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu – powiadamia dźwiękowo i wizualnie w przypadku niezamierzonego zjechania z pasa ruchu, bez użycia kierunkowskazu.

 

Ostrzeżenie o kolizji z pieszym lub rowerzystą-system wysyła ostrzeżenie wizualne i dźwiękowe przed zbliżającą się kolizją z pieszym lub rowerzystą, dając kierowcy czas na reakcję. Obliczany jest czas do zderzenia , a gdy spadnie on poniżej 2 sekund, generowany jest alert.

 

Monitorowanie zbliżającego się pojazdu-pomaga zachować bezpieczną odległość od pojazdów znajdujących się z przodu i powiadamia dźwiękowo i wizualnie, kiedy dystans stanie się niebezpiecznie mały. Wyświetlana odległość do pojazdu poprzedzającego podawana jest w sekundach..

 

Rozpoznawanie ograniczeń prędkości -rozpoznaje niektóre znaki drogowe* i znaki ograniczeń prędkości (w tym znaki elektroniczne) i powiadamia wizualnie zarówno o nowym limicie prędkości, jak i o jego przekroczeniu.

*wykrywa znaki uznane przez Konwencję Wiedeńską o Znakach i Sygnałach Drogowych.

 

Skierowana do przodu kamera zamontowana po wewnętrznej stronie przedniej szyby za lusterkiem wstecznym stale skanuje drogę przed pojazdem i w razie potrzeby emituje alerty dźwiękowe. Jednostka kamery zawiera kamerę, chip EyeQ® i głośnik. 

Wyświetlacz EyeWatch™ do ostrzeżeń wizualnych, zamontowany w dolnym rogu przedniej szyby.

 

Moduł GPS montowany w dolnym rogu przedniej szyby.

Mobileye 8 Connect daje czas na zapobieganie kolizjom lub ich ograniczanie, dostarczając kierowcom dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia o potencjalnych zagrożeniach na drodze.

Dowody wskazują, że alerty w czasie rzeczywistym pomagają zaszczepić bezpieczniejsze nawyki jazdy.

Nasz system oparty na sztucznej inteligencji, wyróżniający się na tle innych, zawiera aktualizacje bezprzewodowe, dzięki czemu Twój samochód zawsze ma najnowsze aktualizację.

Bo życie i zdrowie jest najcenniejsze